Strona zbudowana jest w oparciu o sekcje. Można je dowolnie modyfikować, zmieniać ich kolejność, usuwać i dodawać nowe. Najbardziej popularne przedstawiam poniżej, ale możecie oczywiście wymyślić własne.

O nas
Kilka słów o Was, o tym, jak się poznaliście, jaka jest wasza historia. W tym miejscu warto także przedstawić najbliższą rodzinę. Pamiętajcie, że każdy gość zna z reguły tylko połowę współbiesiadników. Fajnie byłoby poznać drugą stronę. Uzupełnieniem tej sekcji mogą być zdjęcia lub film powitalny.

Najważniejsze informacje
Sekcja zawiera najważniejsze informacje – datę ślubu, godzinę rozpoczęcia uroczystości, godzinę rozpoczęcia poprawin.

Mapy
Istotne miejsca przedstawione na mapach Google. Ustalamy wspólnie trasę przejazdu np. z kościoła na salę weselną. Jeśli trasa jest skomplikowana, np. odbywa się drogami szutrowymi, czy leśnymi, sekcję uzupełnić mogę zdjęciami kluczowych punktów. Takie rozwiązanie zastosowałem w szablonie nr 4. Mogę umieścić tutaj także krótkie opisy poszczególnych lokalizacji, np. kościoła i sali weselnej.

Noclegi
W tej sekcji możecie wskazać gościom miejsca noclegowe, które polecacie, albo te, które dla nich przygotowaliście. Mogę podać podstawowe dane teleadresowe, dodać lokalizację na mapie i zdjęcia.

Transport
Opis tras, godziny odjazdów i przyjazdów, rodzaj pojazdów, namiary na taksówki, czyli wszystko co związane z przemieszczaniem się w dniu ślubu.

Kontakty
To miejsce na dane kontaktowe do Was i świadków. Mogę wstawić tutaj zdjęcia waszej czwórki i kilka słów o świadkach. Dodatkowo w tym miejscu mogę umieścić formularz kontaktowy, z którego wiadomości będą trafiały na wskazaną przez was skrzynkę pocztową.

Potwierdzenie przybycia
Przy pomocy prostego formularza kontaktowego goście mogą potwierdzić swoją obecność na ślubie. Informacja przesłana za jego pośrednictwem otrzymacie na wskazaną skrzynkę mailową.

Rozmieszczenie gości przy stołach weselnych dostarczone przez was
Jeśli posiadacie projekt rozmieszczenia gości przy stołach weselnych, mogę umieścić go na stronie bez dodatkowych kosztów. Sekcja może mieć formę grafiki z odzwierciedleniem kształtu, układu stołów i szczegółowym wskazaniem miejsc. W drugim przypadku może to być prosta lista z numerami stołów i listą przypisanych do nich gości.

Plan dnia
Sekcja tworzona po to, aby goście nie przeoczyli ważnych punktów dnia, np. wprowadzenia tortu. Rzecz jasna nie musicie podawać wszystkich informacji, część może być dla gości niespodzianką. 🙂

Atrakcje
Atrakcjami na weselu mogą być nie tylko zabawy zorganizowane przez zespół lub dj-a. Popularne są fotobudki, mobilne bary, czy zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Poinformujcie gości, czego mogą się spodziewać.

Menu
Spis potraw, jakie znajdą się na stołach weselnych z rozpisaniem na poszczególne posiłki i ewentualnie godzinami serwowania. Tutaj możecie umieścić także informacje o dodatkowych atrakcjach kulinarnych – stołach regionalnych, słodkich stołach, czy stoiskach  z nalewkami.

Blog
Dajcie znać, jak idą przygotowania do ślubu. Oprócz tekstów, na bloga możecie wrzucać zdjęcia i filmy z YouTuba.

Księga gości
Jeden z wpisów na waszym blogu może stać się księgą gości, czyli miejscem, w którym goście mogą napisać Wam coś miłego 🙂

Zegar
Zegar odliczający czas do ślubu pokazujący dni, godziny, minuty i sekundy.

Galeria zdjęć
Po otrzymaniu zdjęć i filmu, będziecie mogli umieścić linki do materiałów w tej sekcji.

Film
Po otrzymaniu zdjęć i filmu, będziecie mogli umieścić linki do materiałów w tej sekcji.

Ciekawe miejsca
Być może część gości będzie w waszej okolicy po raz pierwszy. Możecie zaproponować im miejsca, które warto zobaczyć. Taka, mocno rozbudowana sekcja znajduje się w szablonie nr 4.